­čîíV Stupave sme pre┼żili rekordne tepl├║ noc­čîí

­čôîV najbli┼ż┼í├şch hodin├ích bud├║ pada┼ą aj ─Ćal┼íie teplotn├ę rekordy

V Stupave sa dne┼ín├í minim├ílna denn├í teplota zastavila na hodnote +14,5┬░C a ide tak o najvy┼í┼íiu minim├ílnu denn├║ teplotu a to minim├ílne za posledn├Żch 31 rokov. P├┤vodn├Ż rekord pre dne┼ín├Ż de┼ł je z roku 2004 (+10,9┬░C) a je dos┼ą mo┼żn├ę, ┼że z toho ist├ęho roku prekon├íme aj aktu├ílny rekord v maxim├ílnej dennej teplote (+19,4┬░C), uvid├şme popoludn├ş.

Nasleduj├║ca noc by mohla by┼ą e┼íte teplej┼íia a to v─Ćaka ve─żkej obla─Źnosti (k r├ínu aj d├í┼ż─Ć) a siln├ęmu juhov├Żchodn├ęmu vetru (n├írazy 65 a┼ż 70 km/h). Teplota by sa dnes ve─Źer a okolo polnoci mohla pohybova┼ą e┼íte okolo +18┬░C/+19┬░C a do utorkov├ęho r├ína poklesne na +17┬░C a┼ż +15┬░C. Po─Źas d┼ła sa obla─Źnos┼ą postupne pretrh├í a teplota vyst├║pi na +17┬░C a┼ż +19┬░C.

Na 1.obr├ízku m├┤┼żete vidie┼ą ako je po teplotnej str├ínke rozdelen├í Eur├│pa. V celej z├ípadnej, severoz├ípadnej a severnej Eur├│pe sa nach├ídza studen├Ż vzduch a pr├íve od Slovenska ─Ćalej na juh a┼ż juhov├Żchod sa nach├ídza ve─żmi tepl├Ż vzduch. Ve─żmi dobre to vidie┼ą aj (2.obr├ízku)  na nulovej izoterme vo v├Ż┼íke, v na┼íich kon─Źin├ích sa teplota okolo nuly pohybuje od v├Ż┼íky cca 3 100 m n.m. a napr├şklad na z├ípade ─îeska je to aj okolo 300 m .n.m. Aktu├ílnu teplotu v Stupave m├┤┼żete sledova┼ą tu: www.pocasiestupava.vija.sk